Plamienie w środku cyklu a mięśniaki

witam! Mam problem: mam cykle 30-32 dni. W 14 dniu cyklu wystąpiło u mnie plamienie (raz brązowe, raz krwiste) i trwa do dzisiaj-20 dzień cyklu. Boli mnie lewy jajnik i krzyż. W ostatni dzień okresu kochałam się z narzeczonym bez zabezpieczenia. Nie wiem czy to ważne, ale mama i babcia miały mięśniaki. Nigdy nie miałam takiego plamienia...co mi może dolegać??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane plamienie może mieć wiele przyczyn. Może być to bowiem plamienie implantacyjne, wynik nadżerki, zaburzeń hormonalnych jak i wielu innych patologii w obrębie narządów płciowych. Sugeruję konsultację ginekologiczną.