Plamienie zamiast miesiączki - co to oznacza?

Od piątku biorę tabletki antykoncepcyjne. Pojawiło się plamienie, więc myślałam, że to okres. Następnego dnia już go nie było, a brzuch bolał jak do okresu. Po paru dniach znów wróciło plamienie i bolący brzuch. Tabletki zaczęłam brać po dosyć długiej przerwie. Wcześniej nie miałam nigdy takich problemów, dopiero jak zmieniłam firmę. Co to może być? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Plamienia z dróg rodnych należą do działań niepożądanych doustnej hormonalnej antykoncepcji. Być może wystąpiły w związku ze zmianą preparatu. Propoponuję udać się do ginekologa i wspólnie z nim rozważyć zmianę preparatu. Istotne jest także, by w diagnostyce krwawień wziąć pod uwagę Pani wiek, wykonać badanie ginekologiczne i  badania cytologiczne (a takich informacji zabrakło w Pani opisie).