Plamienie zamiast miesiączki u 21-latki

Biorę tabletki antykoncepcyjne regularnie od 2 lat, w ten poniedziałek miałam dostać miesiączki ale zamiast tego są tylko brązowe plamy. Trwały one 3 dni. W piętek zaczynam kolejne opakowanie, czym może być to spowodowane? Zaznaczę że 3 miesiące temu miałam podobną sytuację, że zamiast okresu miałam brązowe plamy.?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Plamienia są jednym z najczęstszych działań niepożądanych przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. U Pani są najprawdopodobniej krwawieniem z odstawienia w bardzo skąpej postaci. Jeżeli po następnym opakowaniu również będą występowały plamienia, proszę wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam.