Plamienie zamiast okresu

Witam. W dniu kiedy powinnam dostać okres wystąpiło tylko delikatne brązowe plamienie, które trwa już 3 dzień. Ostatni raz współżyłam z chłopakiem pod koniec listopada zabezpieczając się prezerwatywą, ale w grudniu i w styczniu normalnie dostałam okres (z niewielkim opóźnieniem ale to zdarza się praktycznie zawsze). Ostatnio przybrałam też trochę na wadze. Czy jest prawdopodobieństwo, że mogę być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Jeżeli plamienie zamiast miesiączki pojawia się jednorazowo nie jest to powód do niepokoju. Może być to wynikiem stresu, dużego wysiłku fizycznego. Gdyby kolejne miesiączki również budziły niepokój konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Owszem zdarza się, że kobiety będące w ciąży mają 3-4 krwawienia przypadające na czas miesiączki. Jednak do tego czasu powinien pojawić się inne objawy ciąży. Dlatego ciąża jest bardzo mało prawdopodobna.
Pozdrawiam