Plamienie zamiast okresu a zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Od pół roku biorę tabletki antykoncepcyjne. W ostatnich dniach nastąpiła zmiana, skończyłam opakowanie poprzednich, a rozpoczęłam nowe. Pierwszą tabletkę nowych tabletek wzięłam w pierwszy dzień krwawienia z odstawienia, tak jak zalecił ginekolog. Jestem jednak zaniepokojona, ponieważ w piątek, gdy dostalam okres, była to normalna krew, ale już w sobotę i w niedzielę miałam jedynie brązowe plamienia. Czy istnieje możliwość, że to pod wpływem zmiany tabletek? Poprzednie mają znacznie większą ilość hormonów od nowych. Wykluczam ciążę, ponieważ nie opuściłam żadnej tabletki i zażywam je przeważnie zawsze o tej samej porze; mało tego, chłopak nigdy nie kończy we mnie (raz czy dwa zdarzyło się inaczej, ale w 2 tygodniu brania tabletek, kiedy to podobno prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest znikome). Z góry uprzejmie dziękuję za odpowiedź i rozwianie mojego niepokoju.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną i naprawdę nie ma większego zanczenia, gdzie Pani partner "kończy". Jeśli już chcą się Państwo dodatkowo zabezpieczać, to polecam prezerwatywy - przynajmniej działają.

2. W pierwszym dniu krwawienia przyjęła Pani tabletki hormonalne, które z założenia blokują krwawienie (stąd np. przesuwanie miesiączki tabletkami), dlatego niczym dziwnym jest, że krwawienie się skończyło. Jeśli zrobi Pani prawidłową przerwę (7 dni) po tym opakowaniu, krwawienie z odstawienia powinno wystąpić jak zwykle.