Plamista wysypka na całym ciele i wysoka gorączka

Witam, tydzień temu trafiłam do szpitala, ponieważ miałam gorączkę ponad 39 stopni i plamistą wysypkę na całym ciele która wyglądała jak pokrzywka. Zrobiono mi badania i wszystko wyszło w porządku prócz ALT, którego wartość wynosiła 160. Po 3 dniach gorączka i wysypka znikły a ALT wzrosło do 240. Przez ten czas dostawałam tabletki od wątroby a później zmieniono mi lek na Hepa merz 3000. I znowu po 3 dniach ALT wzrosło do 350. Od 3 tygodni brałam sulfasalazynę, ponieważ mam zapalenie stawów.

Opisywane przez Pania dolegliwosci moga miescic sie w tzw. zespolach nadwrazliwosci na leki, np. DRESS (drug reaction, eosinophilia, systemic symptoms). Prawdopodobny wydaje sie zatem zwiazek z lekiem. Jesli Pani nie przyjmuje juz leku, proby watrobowe powinny wrocic do normy za jakis czas.