Plamka na oku

Na twardówce oka od strony nasady nosa pojawił się żółty naciek. Byłam u okulisty, który powiedział mi, że jest to odkładający się pigment, taki sam jaki może pojawić się na skórze. Co gorsza okulista powiedział, że to mi juz nie zniknie. Czy to może być niebezpieczne dla mojego oka?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Katarzyna Szymanek

Witam!

Jeśli okulista unzał, ze jest to odkładający się pigment, to taka zmiana nie zagraża oku ani dobremu widzeniu. Ma znaczenie jedynie kosmetyczne. W razie wątpliwości, proszę dopytać się badającego Panią okulistę, ponieważ to on oceniał tę zmianę i może udzielić najbardziej wyczerpujących informacji.

Pozdrawiam serdecznie!