Plamki i bruzdy na penisie po zakażeniu cewki moczowej

Witam, mam taki problem. Jakieś 2-3 tygodnie temu miałem problem z oddawaniem moczu. Mianowicie odczucie, że nie oddaję moczu do końca i musiałem odwiedzać ubikację raz na godzinę. Lekarz rodzinny powiedział, że to zakażenie cewki. Polecił pić dużo wody z sokiem z żurawiny. Po 2-3 dniach pomogło. Myślałem, że już po kłopocie, ale jakieś 2-3 dni temu na prąciu pojawiły się 2-3 czerwone plamki, plus w poprzek prącia pojawiają się lekkie bruzdki (takie wężyki). Przy oddawaniu moczu czuje lekkie ukłucia w prąciu. Objawy jakby nasilają się na drugi dzień po spożyciu alkoholu. Pytanie co dalej? Urolog? Czy to może być jakieś powikłanie po zakażeniu cewki? Świąd czy pieczenie nie występują, a jak występują to bardzo lekkie, prawie nieodczuwalne. Z góry dziękuję za odpowiedź!

MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam serdecznie!
Objawy które Pan opisuje wskazują na infekcję układu moczowo-płciowego i z pewnością wymagają leczenia. W pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie badania ogólnego moczu, najlepiej z posiewem moczu. Badania te umożliwią odpowiedzenie na pytanie jaki patogen może być sprawcą objawów i na jaki antybiotyk jest on wrażliwy. Wskazana jest również wizyta u dermatologa (nie jest konieczne skierowanie) w celu ustalenia leczenia zmian skórnych. Pomóc w rozwiązaniu problemu może lekarz rodzinny lub rzeczywiście urolog. Jeżeli jest Pan aktywny seksualnie być może konieczne będzie leczenie Partnerki.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty