Plamki krwi dzień po stosunku - ciąża?

Witam
mam 19 lat, od niedawna współżyję z chłopakiem. Po stosunku zauważyłam następnego dnia, gdy byłam w ubikacji kilka plamek krwi, bolał mnie też brzuch, ale krew już się nie pojawiła. Nigdy tak nie miałam. Nie była to krew jak przy okresie, była ona jasnoczerwona.

Czy to może oznaczać, że jestem w ciąży?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Opisywane przez Panią objawy mogą sugerować uraz mechaniczny, do którego doszło podczas stosunku - np. przy istniejącej nadżerce, czy polipie. W związku z tym proponuje wizytę u ginekologa, w celu potwierdzenia w badaniu ginekologicznym, czy wszystko jest w normie.
Takie krwawienie nie jest typowym objawem dla ciąży. Natomiast jeżeli z innych względów Pani podejrzewa, że jest w ciąży proponuję wykonanie testu ciążowego - najlepiej 7-10 dni od daty ewentualnej koncepcji - to powinno ostatecznie rozwiać wątpliwości.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o objawach w ciąży.

Serdecznie pozdrawiam!