Plamki na skórze pleców, brzucha, rąk i nóg

Od końca maja zmagam się z plamkami . Obejmują ramiona, kilka na plecach, brzuchu, najgorzej wyglądają nogi z tyłu na górze ( praktycznie same kropki), dodatkowo nogi z przodu( łydki).. oraz ręce :(Byłam u dwóch dermatologów jeden stwierdził ze to fotodermatoza zapisał maść novex i jovesto ...ale nie pomogło po kolejnych 2 tygodniach poszłam do lekarza ogólnego zapisał rupafin,kolejna wizyta u dermatologa stwierdził pokrzywkę dał encorton i teflexo180mg. mija 6 tyg jest gorzej plam więcej :(

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Niestety, ale bez możliwości zbadania zmian nie można napisać nic więcej. Przede wszystkim warto wykluczyć alergię kontaktową (przede wszystkim na proszek do prania. Jeżeli zastosowane leczenie nie przynosi poprawy, to warto ponownie skonsultować się z lekarzem rodzinnym i wykluczyć obecność ew. zaburzeń krzepnięcia oraz zbadać morfologię krwi.

Bez obejrzenia zmian i ewentualnie zlecenia badań ciężko jest po opisie stwierdzić jaki rodzaj plam pojawił się.Polecam odwiedzić dobrego dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.