Plamki na zębach u 13-latki

Witam,od jakiegoś czasu na zębach u mojej córki (13 lat) pojawiły się bardzo duże białe plamki.Pojawiły się na wszystkich zębach.Co może być przyczyną takiego stanu zębów i jak to leczyć?Proszę o poradę.

Jeżeli plamy by wraz z wyjściem zęba to prawdopodobnie łagodna postać fluorozy. Jeśli pojawiły sie po jakimś czasie to zapewne odwapnienia powstałe wskutek niedostatecznej higieny. Należy udać sie do stomatologa na konsultacje. Zeby należy oczyścić i zabezpieczyć lakierem z fluorem raz na pół roku.