Plamki o ciemniejszym zabarwieniu i nieregularnych brzegach oraz pieczenie podniebienia

Szanowny Panstwo, zwracam sie z prosba o udzielenie informacji dotyczacej problemow skornych. Od dwoch tygodni obserwuje u siebie plamki o ciemniejszym zabarwieniu i nieregularnych brzegach. Plamka pierwsza powiekszyla sie czterokrotnie oraz pojawily sie nowe mniejsze w kilku miejscach. Natomiast jeszcze bardziej niepokou mnie stan mojego podniebienia gdyz od dwoch dni piecze jak po oparzeniu jednak gdy obejzalam je dokladnie w lustrze zobaczylam regularne bialawe linie oraz wyrazny stan zapalny

Zmiany skórne występujące jednocześnie na skórze i błonach śluzowych mogą sugerować poważniejszą chorobę np. liszaj płaski. Proponuję konsultację u lekarza rodzinnego , wykonanie badań i z nimi proszę udać się do dermatologa .
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska