Plamy na nogach - co robić?

Na biodrze pojawiły się czerwone plamy - bolące i piekące. Zastosowałam maść hydrocortisonum. Jakby zbladło. Wystąpily strupki jak po ospie / w wieku dziecięcym przechodziłam ospę/. Znowu plamy zaogniły się i bolą. Strupy pozostały. Bardzo proszę o poradę jaki lek zastosować. Dziękuję i pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Do postawienia właściwego rozpoznania konieczne jest obejrzenie zmian skórnych. Dopiero po ustaleniu właściwego rozpoznania możliwe jest zalecenie odpowiedniego leczenia.

Maść z hydrokortyzonem ma działanie przeciwzapalne, dlatego pieczenie chwilowo ustąpiło. Niestety nadal nie znamy przyczyny Pana dolegliwości. Strupy nie są objawem patognomoniczym dla żadnej choroby. Zwykle pojawiają się po uporczywym drapaniu i zdzieraniu wierzchnich warstw naskórka.

Często wypryski na wewnętrznej stronie ud są skutkiem obcierania. Wtedy wystarcza smarowanie kremami nawilżającymi, chętnie z witaminą F, np Linomag.

Przechorowanie ospy w dzieciństwie powoduje, że przy następnym kontakcie z wirusem VZV może Pan zachorować na półpaśca. Zmiany na udzie są jednak wysoce niespecyficzne.

W obecnej sytuacji radziłabym udać się na wizytę do dermatologa, który będzie miał możliwość obejrzeniam zmian. W przypadku długich terminów do specjalisty może Pan skonsultować się z lekarzem rodzinnym, który być może rozpozna przyczynę Pana dolegliwości.

Pozdrawiam.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl