Plamy na plecach i łupież pstry

Witam, mam plamy na plecach tzn. górnej części pleców. Mój tato tez to samo ma kiedyś chodził do dermatologa i dowiedział się że to tzw łupież pstry. Kiedy się opale jest ok ale później zaczyna mnie swędzieć drapie to zaczyna schodzić skórka i robią się plamki. Juz nie wiem co z tym robić. Aha learka dla taty przypisała stosowanie kwasu siarkowego, stosowałam to ale mam dość nic to nie pomaga a mało tego śmierdzi niemiłosiernie.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Łuszczenie się skóry oraz powstające przebarwienia spowodowane są opalaniem. Proszę pamiętać, że w okresie letnim należy stosować kremy z filtrem i unikać zbyt długiego wystawania skóry na działanie promieni słonecznycha, a opalanie w solarium jest szkodliwe dla skóry i może być przyczyną jej poważnych chorób. W celu ustalenia przyczyny zmian zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Wskazana może być również konsultacja u dermatologa.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Łuszczenie się skóry oraz powstające przebarwienia spowodowane są opalaniem. Proszę pamiętać, że w okresie letnim należy stosować kremy z filtrem i unikać zbyt długiego wystawania skóry na działanie promieni słonecznych, a opalanie w solarium jest szkodliwe dla skóry i może być przyczyną jej poważnych chorób. W celu ustalenia przyczyny zmian zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Wskazana może być również konsultacja u dermatologa. Proszę nie sugerować się rozpoznaniem postawionym u Pani taty, u Pani przyczyna zmian może być całkowicie odmienna.