Plamy na skórze pod pachami i w pachwinach

Mam bardzo nieestetyczne plamy pod pachami i w pachwinach. Jestem otyła, więc może jest to spowodowane otarciami. Wybieram się do kosmetyczki, która poradziła mi zabiegi kwasem migdałowym. Czy warto? Czy będę miała zadowalające efekty?

Przyczyna może być taka, jaką Pani podaje. Zabiegi z kwasami owocowymi działają rozjaśniająco, jednak nie na wszystkie przebarwienia, a jeżeli przyczyna powstawania zmian jest obecna - będą one nadal powstawały. Kas migdałowy jest też jednym z najdelikatniejszych kwasów. Ponad to, pachwiny czy okolice pach są miejscami delikatnymi, proszę wziąć pod uwagę podrażnienia.

Bez obejrzenia zmian ciężko jest powiedzieć czy peeling migdalowy pomorze.Bardziej w tej okolicy zastosowałabym mikrodermabrazję, ponieważ peeling może nie zluszczyć w takim stopniu naskórka.

Dzień dobry,

Bardzo trudno jest dobrać właściwy zabieg bez wcześniejszego obejrzenia zmian. Peelingi lub mikrodermabrazja mogą przynieść zadowalający efekt, jednak proszę pamiętać, że procedury te należy wykonać w serii.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam,
Abigail Laskowska