Planowanie ciąży a badania krwi i moczu

Planuje zajść w ciąże dlatego zrobiłam sobie badania krwi i moczu. Wszystkie wyniki były w normie po za mon% 11 (norma 2,0-8,0) oraz ALT (norma 10-31). Lekarz rodzinny odesłał mnie do ginekologa bez oglądania badań (wizyta za 2 tyg). Proszę o informację co to może oznaczać ? Dodam, że ginekolog zalecił mi dwa tygodnie wcześniej brać przez 4 dni (3 razy dziennie) nurofen extra forte, w celu zmniejszenia torbieli na lewym jajniki (poskutkowało).

Witam.

Poziomu monocytów nie można zinterpretować, ponieważ wynik podany jest jako wartość % a nie bezwzględna.
Natomiast przyczyny podwyższonego ALT mogą być różne, np. przyjmowanie Nurofenu.
Należy skontrolować badanie a w razie potrzeby rozszerzyć diagnostykę.

pozdrawiam
wizytylekarskie.org