Planowanie ciąży a badania prolaktyny

witam odebrałam dzis wyniki badan prolaktyny wynosza one 567,40 czy mam powody do zmartwień? czy mam szanse na dziecko? bardzo prosze o odpowiec staramy sie juz od dłuzszego czasu a teraz zmartwienia siegaja zenitu

Dzień dobry,

Jeśli bezskutecznie stara się Pani o dzidziusia, to na pewno taki poziom prolaktyny będzie ...przeszkodą. Jeśli stężenie PRL wynosi > 200 ug/l to niestety istnieje duże prawdopodobieństwo guza przysadki. Jeśli jest to tylko prolactinoma, to można go leczyć farmakologicznie i po obniżeniu się stężenia prolaktyny mozna skutecznie starać się o dziecko. Proszę udać się do dobrego endokrynologa, to pomoże Pani rozwiązać problem.

Pozdrawiam serdecznie

Marek Derkacz