Planowanie ciąży a karmienie ciąży

Witam! Chciałabym zajść w ciąże, lecz karmię piersią i nie dostałam jeszcze okresu. Czy po odstawieniu dziecka od piersi szanse na ciąże wzrosną? Dziękuję!

Milena Lubowicz

Odstawienie dziecka od piersi na pewno przyspieszy wystąpienie owulacji. Nie wiem ile miesięcy ma dziecko, proszę jednak pamiętać, że zaleca się dla dobra dziecka co najmniej 6 miesięcy karmienia piersią.
Pozdrawiam