Planowanie ciąży a nieregularne cykle u 29-latki

Witam serdecznie, Moje pytanie dotyczy możliwości zapłodnienia. Moje cykle są bardzo nieregularne, od "książkowych" 28 dn. do nawet 50 kilku. Aktualnie jestem w 42d.c., w 32d. c. na badaniu USG pęcherzyk miał 22 mm, więc było tuż przed owulacją. Starania były tego dnia i 2 dni następne. Kilka dni później zaczęłam się źle czuć, pobolewa podbrzusze i osłabienie. Temperatura ok. 37,1. Jednak od 3 dni temp. spadła do 36,8 i utrzymuje się na tym poziomie. Kiedy powinnam zrobić test ?Pozdrawiam

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Test należy wykonać ok 8-10 dni po potencjalnym zapłodnieniu. Warto wykonać kilka testów w przeciągu kilku dni lub oznaczyć BHCG z krwi. Dodam, że zajście w ciążę w przypadku cyklów nieregularnych może być utrudnione. W przypadku niepowodzenia w tym cyklu, warto skonsultować się z ginekologiem-endokrynologiem.