Planowanie ciąży a operacja dyskopatii szyjnej

Mam 42 lata i niestety czeka mnie operacja kregoslupa dyskopatia odcinka szyjnego ale bardzo z mężem chcemy mieć dziecko z tąd moje pytanie przed operacja czy po mam straszny dylemat .Proszę o podpowiedź

Witam serdecznie,

Z mojego punktu widzenia korzystniej jest wykonać operację kręgosłupa szyjnego przed planowaną ciążą. Po urodzeniu dziecka, jak większości matek, będzie Pani trudno się z nim rozstać i poświęcać czas sobie, a nie jemu. Po okresie rekonwalescencji uwzględniającej fizjoterapię pooperacyjną (ja zwykle zalecam ją przez okres 6 miesięcy), odzyska Pani sprawność i będzie mogła w pełni zapewnić opiekę dziecku, w myśl "zadowolona matka, zadowolone dziecko". Proszę pamiętać, aby podczas wyciągania z łóżeczka dziecko trzymać jak najbliżej siebie, wtedy przeciążenia kręgosłupa będą mniejsze. Byłoby idealnie, gdyby ktoś mógł wyręczać Panią w dźwiganiu ciężkich przedmiotów, np. wózka. Życzę powodzenia i radosnego macierzyństwa!

dr n. med. Joanna Urbanowska
specjalista neurochirurg
www.joannaurbanowska.pl