Planowanie ciąży a pęcherz neurogenny, astma i stan po operacji przepukliny oponowo-rdzeniowej

Witam, Mam pęcherz neurogenny i obustronne odpływy do nerek, jestem po operacji przepukliny oponowo-rdzeniowej do tego dochodzi jeszcze astma i zastawka Hakima. Mam już 21 lat i zastanawiam się nad ciążą. Czy w moim stanie jest możliwa ? jakie jest zagrożenie ? Czy musiałabym leżeć ? Czy mogłabym urodzić naturalnie ? Pozdrawiam Weronika

- Tak raczej możliwe
jakie jest zagrożenie ?
- Oczywiście wszystkie objawy Pani shorzeń i stopień ich nasilenia zapewne w ciąży zwiększą się
Czy musiałabym leżeć ?
- Niestety, ale tego prawdopodobieństwo jest duże
Czy mogłabym urodzić naturalnie ?
- Myślę, że nie powinno być przeciwwskazań, chyba, że dojdzie do komplikacji

Witam, oczywiście odpowiedzi na Pani pytania powinien udzielić lekarz, który się Panią opiekuje - począwszy od urologa dziecięcego poprzez nefrologa. Zajść w ciążę zapewne jest Pani w stanie. Jak będzie przebiegać ciąża zależy głownie od stanu układu moczowego - czy w przebiegu pęcherza neurogennego i refluksów obustronnych są zakażenia układu moczowego, jak często, jak przebiegają jak sie leczą? jaka jest wydolność nerek dotkniętych refluksem? Sprawa astmy - na tym się nie znam... Reszta to pryszcz :) - leżeć chyba nie będzie Pani musiała, a co do porodu to juz kwestia ginekologa-poloznika. Pozdrawiam RH