Planowanie ciąży a poronienie i nieregularne miesiączki

Witam mam 23lata rok temu poroniłam a teraz mam nie regolarne miesiaczki a czasami nie mam jej cały miesiac czy to normalne? I jak to wpływa na zajscie w ciaze

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nieregularne miesiączki lub ich brak zdecydowanie nie są "normalne"! Może być to wynik zaburzeń hormonalnych, schorzeń narządu rodnego lub też chorób ogólnoustrojowych (anemia, choroby tarczycy, itd.). Proszę nie bagatelizować objawów, tylko udać się do specjalisty ginekologa! Tym bardziej, że zaburzenia miesiączkowania mogą być przyczyną trudności z zajściem w ciążę.