Planowanie ciąży a wynik badania na różyczkę

Witam, Planuję w najbliższym czasie ciążę, lecz wpierw zrobiłam badania na odporność na różyczkę, wyniki wyszły mi następująco IgM 0,08, natomiast IgG 21,90, chciałam się dowiedzieć czy z takimi wynikami jestem uodporniona na wirusa różyczki? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przeciwciała IgG świadczą o przebytym w przeszłości zakażeniu i nabyciu odporności. O świeżym zakażeniu świadczy podniesiony poziom przeciwciał IgM. W tym przypadku IgM są ujemne.

Zbyt mało danych. Na wydruku wyniku podane są zakresie norm dla każdego z przeciwciał. Jeśli podane wartości mieszczą się w zakresie negatywnym to nie zetknęła się Pani z wirusem Natomiast jeśli są w zakresie dodatnim to chorobę ma Pani za sobą. Myślę że najlepszym rozwiązaniem będzie pokazanie wyniko swojemu lekarzowi, który będzie opiekował się ciążą.
Dr med L.Włodarczyk