Planowanie ciąży a zapalenie pochwy i leki

Cytologia wykazała zapalenie w pochwie. Lekarz przepisał mi globulki BETADINE. Kuracja ma trwać 7 dni w tym i 7 dni w następnym miesiacu. W piątek (24.10) zaczynają mi się dni płodne, a z mężem już od jakiegoś czasu staramy się o dziecko. W ulotce widnieje zapis, ze blobulki sa plemnikobójcze. Moje pytanie jest takie – czy ze względu na dni płodne mogę skrocic czas kuracji do 4 dni? Czy kontunuowac do 7 i starac się o dziecko mimo to? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę nie przerywać kuracji. Na staranie o ciążę przyjdzie czas po wyleczeniu infekcji.