Planowanie ciąży i interpretacja badan hormonalnych

Planuję zajść w ciążę. Wykonałam badanie krwi na poziom TSH (ICD-9:L69) mój wynik 4,82 IU/ml (zakres nim. 0,27 max.4,20). Zrobiłam również badanie na poziom hormonów. Mój wynik FT3 (ICD-9: O55): 3,74 pg/ml (zakres min. 2 do max 4,40), oraz wynik FT4 (ICD-9:O69): 1,37 ng/dl (zakres min 0,93 do max 1,70). Anty TPO(ICD-9:O09): 5 (zakres max 34). Proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Czy mam powód do niepokoju?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom TSH jest podwyższony, zaś poziom hormonów jest prawidłowy, co oznacza subkliniczną niedoczynność tarczycy. Poziom przeciwciał jest prawidłowy. Ponieważ chce Pani zajść w ciążę proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem - najprawdopodobniej konieczne będzie bowiem rozpoczęcie substytucji hormonów tarczycy.