Planowanie ciąży po martwym porodzie

Witam, ile czasu trzeba odczekać na planowanie kolejnej ciąży po martwym porodzie w 39 tygodniu z przyczyną skręcenia pępowiny i czy jest to zagrożenie przy kolejnej ciąży, czy można temu jakoś zapobiec?, np USG 4D, Dopler, itp? Z góry dziękuję za udzielenie odpowiedzi.

Jeśli rodziła Pani siłami natury może Pani planować ciążę po zakończeniu połogu. Nie ma możliwości zapobiegania opisanej sytuacji- jedynie dokładne badanie USG może informować o zwiększonym ryzyku jeśli dziecko będzie okręcone pępowiną.