Planowanie ciąży po odstawieniu leku Balaclude

Od ponad roku przyjmuję lek Balaclude chciałabym odstawić lek ze wzgledyu że mam 29 lat i chciałabym już mieć dziecko.Po jakim czasie od odstawienia mogę zaczac planować i czy jest jakies ryzyko dla dziecka??Czy przy WZW można karmić piersią?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie powinna Pani odstawiać leku bez porozumienia ze specjalistą chorób zakaźnych, który prowadzi Pani leczenie! A propos karmienia: po porodzie noworodek matki - nosicielki antygenu HBs, powinien otrzymać immunoglobulinę anty HBV i pierwszą dawkę szczepienia przeciwko WZW typu B. Następnie może być karmiony.