Planowanie ciąży po usunięciu poprzedniej

jakis dziewiec miesiecy temu usunelam ciaze teraz bardzo chce zajsc w kolejna i jest z tym ogromny problem czy bede jeszcze kiedykolwiek urodzic dziecko

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, po poronieniu niewskazane jest planowanie kolejnej ciąży przez min. 6 mies. Rokowania odnośnie przyszłej ciąży nie są jednoznaczne, zależą od wywiadu ginekologicznego, metody usunięcia ciąży. Wskazany jest w tej sytuacji kontakt z ginekologiem.