Planowanie ciąży po usunięciu torbieli jajnika

Mam 35 lat, 4 lata poroniłam w 8 tygodniu. Nie mogę zajść w ciążę. Niedawno miałam laparoskopię - usunięcie torbieli jajnika. Zaledwie tydzień jestem po "łyżeczkowaniu szyjki macicy i jamy macicy" - usunięcie mięśniaka. Biorę lek Visanne ( 3 opakowania), ponieważ okazało się, że mam zaawansowaną endometriozę. Moje pytania: 1) Kiedy powinnam mieć kontrolę po łyżeczkowaniu? 2) Kiedy można współżyć, bo staramy się o dziecko? 3) Czy w ogóle mam jeszcze szansę na zdrową ciążę? Proszę o odpowiedź :)

W czasie brania Visanne warto zrobić usg tak aby sprawdzić, czy w macicy jest czysto. Usuwanie mięśniaków poprzez skrobanie jest niestety często nieskuteczne.
Czy jest szansa? Należy wierzyć i jednocześnie prowadzić diagnostykę. 35 lat to piękny wiek na ciążę.