Planowanie ciąży po zabiegu łyżeczkowania jamy macicy

witam Miałam zabieg łyżeczkowania, powodem był nieżywy zarodek to było 3.01.2014 mam teraz czekać na okres, stresuję się bo jeszcze go nie dostałam a chcę mieć dziecko, tylko boję się że sytuacja może się powtórzyć.Co mam robić ile mam czekać żeby ciąża się udała. Czy mam wykonać jakieś badania przed planowaniem? Ile mam poczekać od tego zabiegu?Mój lekarz mi powiedział że mogę już po miesiącu, czy to prawda?Bardzo się boję co będzie czy się uda...Proszę o odpowiedzi na pytania... Dziękuję

Konieczne jest odczekanie 2-3 miesięcy i wtedy można próbować zajść w ciążę. Jeżeli było to pierwsze poronienie, to nie należy się niepokoić o kolejną ciążę.