Planowanie ciąży przy 2% prawidłowych plemników w nasieniu

witam. mąż ma 2 % prawidlowych plemników. reszta parametrow w normie , dużo plemników i ruchliwośc dobra. zaszłam w ciąże jednak okazalo sie puste jajo płodowe. czy to mogło byc powodem teratozospermi? dodam ze to jednorazowe badanie , czy próbowac nadal zajsc w ciąże ? czy nieprawidłowy plemnik moze zapłodnic?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszytskim prosze udać się do ginekologa z wynikiem tego badania, aby zalecił dalsze postępowanie. Nieprawidłowe badanie nasienia nie wyklucza ciąży. Są różne metody leczenia etc., ale o tym decyduje lekarz prowadzący