Planowanie ciąży przy leczeniu jersiniozy

Witam, czy kiedy z powodu stwierdzonej jersiniozy moj mąż od 5 miesięcy przyjmuje metypred i salazopiryn, powinniśmy odłożyć planowanie drugiej ciąży?Czy leki mogą wpłynąć na płód? Jeśli tak,to ile należy odczekać po odstawieniu?pozdrawiam Joanna

Renata GrzechociĹska

Witam.
Preparat Salazopiryn może wpływać na zmniejszenie liczby oraz ruchliwości plemników, co może mieć wpływ na płodność, działanie to jest zwykle odwracalne po zakończeniu leczenia
Pozdrawiam