Planowanie ciąży przy niedomykalności zastawki mitralnej

Witam, mam niedomykalność zastawki mitralnej, biorę od kilku lat leki cocncor cor 2,5. Planuję ciążę w najbliższym czasie, a na moim leku pisze ze może powodować wady rozwojowe u dziecka. Czy mogę przestać go brać z dnia na dzień? wizytę u swojej pani kardiolog mam dopiero za jakiś czas. Proszę o odpowiedź

W takim przypadku musi Pani skonsultować się z lekarzem kardiologiem i ustalić dalsze postępowanie. Być może należy zmienić lek. Nie należy odstawiać leku bez porozumienia z lekarzem. Planowanie ciąży należy odłożyć na czas po konsultacji kardiologicznej.