Planowanie ciąży przy nieregularnym okresie

Bardzo bym chciała zajść w ciążę,lecz mam okres nieregularny .. kiedy mogę zajść w ciążę ? jak mam rozpoznać,że mam dni płodne ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W sytuacji gdy okres jest nieregularny można zastosować pewną metodę pozwalającą w pewnym przybliżeniu określić czas kiedy wypadają dni płodne. W/g niej należy od najdłuższego cyklu odjąć 11 dni, od najkrótszego 18 dni i powstały wtedy przedział czasowy jest okresem dni płodnych w kolejnym cyklu.