Planowanie ciąży przy RZS

Witam jestem po drugim poronieniu 8 tydz. Plod obumarl. Choruje na RZS przyjmuje metypred w dawce 8 mg, kwas foliowy i surbifer. Mam tez problemy genetyczne, jestem nosicielka jakiegos genu. Czy te poronienia wynikaja z genetyki?? A moze mam konflikt plytkowy bedac w ciazy?? Za dwa tyg odbiore dopiero wyniki HISP. Jakie badania moge wykonac?? Albo na jakie sie przygotowac?? Czy w nastepnej ciazy bede musiala lezec przez 9 miesiecy??

Leki które Pani przyjmuje potencjalnie mogą się przyczynić do utraty ciąż, niemniej ważny jest wynik badania genetycznego. Jakiego? Leiden? Kariotyp?