Planowanie ciąży przy stosowaniu leku Inofolic

Od pół roku staram się o ciąże. Lekarz polecił lek Inofolic, bo zawiera kwas foliowy i dodatkowo myo-inozytol. W tym cyklu wykonywałam cykl owulacyjny. Były dwie kreski i współżyłam w tym czasie. Niezależnie odczuwałam średni ból w podbrzuszu - podobny jak w czasie miesiączki. Sprawdzałam też na USG czy owulacja przebiega dobrze i lekarz zauważył torbiel krwotoczną chociaż w kwietniu i grudniu nic nie było. Czy to mogło być po tym leku? Jak czytam działanie to wpływa na dojrzewanie komórek.

Witam. Pojawienie się torbieli nie ma związku z przyjmowanymi lekami. Tego typu zmiany pojawiają się w związku z wahaniami poziomu hormonów.