Planowanie ciąży u 36-latki

Witam,mam36lat i dwa lata temu miałam cin3 oraz chirurgiczną jonizację szyjki,teraz cytologia wyszla dobrze i choć mamy już troje dzieci to chcielibyśmy z mężem jeszcze powiększyć rodzinę.Niestety od roku się nie udaje,czy mogę jakoś poprawić swoją płodność i czy wogule mam szansę na ciążę (biorę kwas foliowy)

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane trudności z zajściem w ciążę teoretycznie mogą być wynikiem przebytej konizacji jak i wielu innych przyczyn, w tym także ogólnoustrojowych. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje procesem diagnostyczno-leczniczym.