Planowanie ciąży w wieku 45 lat

Jestem kobieta w wieku 45lat.oboje z partnerem planujemy dziecko ...czy istnieje ryzyko jakiekolwiek urodzenie zdrowego dziecka związane z moim wiekiem .?..podkreślam że w domu mamy 2 dorosłych dzieci ..

Po 40 roku życia szanse urodzenia w pełni zdrowego dziecka są zdecydowanie zmniejszone. Wiele ciąż w tym wieku kończy się poronieniem ze względu na nieprawidłowy rozwój jaja płodowego, co nie znaczy, że w Pani przypadku tak musi być. W przypadku zajścia w ciążę, konieczne jest wykonanie badań prenatalnych.