Planowanie drugiej ciąży u 35-latki

Witam, obecnie rocznikowo mam 35 lat, mam już jednego syna(11lat). chcemy mieć z mężem drugie dziecko, w zeszłym roku była diagnoza: puste jajo płodowe, w styczniu tego roku- poronienie w 10tc, miałam zabieg łyżeczkowania. Zrobiłam wiele badań i okazałao się że mam niedoczynność tarczycy. Po przyjmowaniu zlaecanej dawki eutyroksu tsh w normie. Czy w takiej sytuacji bezpieczne będzie planowanie kolejnej ciąży? Dziękuję za odpowiedź. Magda

Nikt na to nie odpowie. Dwa kolejne po sobie poronienia i wiek 35 lat nie obligują jeszcze do wykonywania specjalistycznych badań. Proszę starać się o kolejną ciążę. Pamiętać o kwasie foliowym 0,4 mg/dz.