Planowanie dziecka i obliczanie czasu zapłodnienia

Mam pytanie odnośnie planowania dziecka. Do stosunku doszło 02.12 od kiedy liczymy ciąże, okres miałam 22.11. Kiedy dochodzi do zapłodnienia i od kiedy mogę liczyć tygodnie ciąży? Kiedy mogę wykonać test?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Tygodnie ciąży liczymy od daty ostatniej miesiączki. Do zapłodnienia mogło dojść w dniu stosunku lub w pierwszych dniach po stosunku. Test wykonuje się w dniu spodziewanej miesiączki lub na dwa tygodnie po stosunku.