Planowanie dziecka i wyliczenie dni płodnych

Witam staramy się z kobietą o dziecko okres miała 19.11.2013 trwał on 7 dni teraz powinna dostać 16.12.2013 okres ma nie regularny 27 dni 28 a czasem 29 i trwa 7 dni kiedy możemy się starać o dziecko czy można jakoś wyliczyć albo przybliżeniu powiedzieć kiedy ma dni płodne.ostatnio kochaliśmy się 4,5 i 12 czy jest jakaś szansa że mogła zajść w ciąże 4 dni przed okresem proszę o szybką odpowiedź z góry dziękuje i pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, okresy trwające 27-29 dni można uznać za regularne, wobec tego za dni płodne przyjąć należy -3 + 4 dni od owulacji, która najprawdopodobniej ma miejsce 14. dnia cyklu (1. dzień cyklu to 1. dzień miesiączki). Wobec tego stosunki 4. i 5.12 miały miejsce w trakcie dni płodnych i istnieje szansa na zajście w ciążę.