Planowanie pierwszego razu

Jak powinien wyglądać pierwszy raz? Mam 18 lat chcemy z chłopakiem to zrobić ale jak? Jak go mam podniecić?

Dzień dobry.

Tzw. "pierwszy raz" jest ważnym wydarzeniem w życiu młodego człowieka. Warto zadbać, by był komfortowy, bez nerwów i patrzenia na zegarek. Co do podniecenia, wydaje się, że nie ma przeszkód, by pytanie to zadać chłopakowi. Z drugiej zaś strony, pytanie o rzecz tak oczywistą, może wskazywać na to, że się mało z chłopakiem znacie. Może więc zamiast planować "pierwszy raz", najpierw spróbować poznać się bliżej?

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Być może warto, aby pierwszy pełny stosunek poprzedził okres pieszczot, tzw. petting. Są to bardzo różnorodne formy bliskości, pocałunków, pieszczenia części lub całego ciała. Pozwalają lepiej się poznać, oswoić z ciałem partnera, a także reakcjami własnego ciała, przygotować do etapu stosunków z wprowadzaniem członka do pochwy.
Etap pettingu może trwać dowolnie długo - kilka dni, kilka tygodni, kilka miesięcy itp. Dla części młodych par może on zastąpić pełne współżycie nawet na kilka lat. Jest także bezpieczniejszy pod względem chorób przenoszonych drogą płciową i zajścia w nieplanowaną ciążę - choć zarówno zachorowanie, jak i zapłodnienie w pewnych okolicznościach jest możliwe nawet bez pełnego stosunku.
Okres pettingu, budowania intymnej relacji z chłopakiem, z pewnością najlepiej rozwieje Pani wątpliwości "jak go podniecić".

Pozdrawiam!