Planowanie pierwszej ciąży w wieku 39,5 roku

Mam 39,5 rokuJestem zdrowa i mam regularne cykle co 28-29dni.Miesiączki trwają 3-4 dni.Pierwszą miałam w wieku 15 lat.Chcę starać się o dziecko.Nie poroniłam nie urodziłam.Mąź ma 41 lat i bierze Vastan 10mg od cholesterolu.Bioré z mężem Actifolin 0,8 mg.Ja jeszcze biorę kompleks witamin B Teva.Badanie usg Tv wykazało duźą rezerwę jajnikową,badanie gin i cytologia ok.Jakie mam szanse na zdrowe dziecko.Czy duźo wzrasta ryzyko wad genetycznych płodu?.

Oczywiście możliwość zajścia w ciążę w Pani przypadku jest duża. Niestety, ale ryzyko wad wrodzonych dziecka jest większe u kobiet rodzących po 35 roku życia. Można na ten temat przeczytać wiele artykułów w internecie.