Planowanie płci dziecka przy nieregularnych cyklach miesiączkowych

Witam, razem z mężem staramy się o dzidziusia. Mój cykl niestety nie jest regularny - ostatnią miesiączkę miałam 19.06.12r. - 23.06.12r., a cykl trwał 24 dni. Do zbliżenia doszło 23,25,26.06.12r. Jaka jest szansa, że doszło do zapłodnienia? Chciałam również zapytać o płeć dziecka, czy już teraz moglibyśmy ją zaplanować? Mi jest to obojętne, ale mąż chciałby córeczkę. Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.

Witam serdecznie! W przypadku cykli nieregularnych trudno jest wyliczyć dni płodne. Najskuteczniej może Pani określić je stosując metodę objawowo-termiczną. Ze względu na szeroki zakres zagadnienia, pozwoli Pani, iż podam link do odpowiedniego artykułu z informacjami. http://abcantykoncepcja.pl/sposoby-obliczania-dni-plodnych. Do przybliżonego wyliczenia dni płodnych na podstawie długości Pani cykli konieczna jest informacja na temat najkrótszego i najdłuższego Pani cyklu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ze względu na zdarzające się cykle, trwające krócej niż 26 dni wiemy, iż dni płodne rozpoczynają się wraz z pierwszym dniem cyklu. Szanse na poczęcia są zatem wysokie.

Nie ma skutecznych metod planowania płci dziecka. Przyjmuje się, iż największe szanse na poczęcie dziewczynki mają pary, które współżyją ponad 48 godziny przed owulacją. Wynika to z faktu, iż plemniki "męskie" są szybsze i żyją krócej w porównaniu do żeńskich. Tym samym współżycie w dniu owulacji zwiększa Pani szansę na spłodzenie syna, ponieważ "męskie" plemniki szybciej dotrą do komórki jajowej. Natomiast stosunek odbyty w dwa-trzy dni przed owulacją zwiększy szansę na dziewczynkę, gdyż w otoczeniu komórki jajowej pozostanie więcej żywych plemników "żeńskich". Pozdrawiam