Planowanie poczęcia dziecka a badanie nasienia

Dzień dobry Panie Doktorze, zastanawiamy się z Małżonką nad poczęciem dziecka. Mamy po 30 lat. Chcemy zrobić na tyle dużo, aby ciąża rozwijała się prawidłowo. Dlatego też zwracam się do Pana z uprzejmym pytaniem- czy informacje wynikające z badania nasienia mogą być przydatne przy rokowaniu na stan zdrowia dziecka przed i po urodzeniu? Ewentualnie jakie badania mógłbym zrobić ze swojej strony? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, Pacjent.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się z małżonką do lekarza ginekologa. W czasie wizyty będzie można określić ewentualne dalsze badania.