Planowanie przyszłości swojemu dziecku

Dzien dobry mam pytanie odnosnie dziewczyny ktora poznalem pdczas rozmowy o dzieciach wyszlo ze ona chce planowac przyszlosc swojemu dziecku taka jaka ona chciala a nie mogla spelnic w dziecinstwie. Czy zwiazek z taka osoba bedzie czym obarczony w przyszlosci czy nie. Niby mowila ze moze zostac kim zechce ale to stwierdzenie mnie zdziwilo z tym planowaniem przyszlosi swojemu dziecku zwlaszca chodzi o sport nie o zawod. Prosze o porade

Witam
Dobrze jest jeśli oboje partnerzy, przyszli rodzice mają podobną wizję co do sprawowania opieki rodzicielskiej, aspektów wychowawczych. Dodatkowo nie da się przeżyć życia za kogoś innego i nawet jeśli staramy się to zrobić z ogromnej miłości to może się to zakończyć "niedobrze" dla obu stron. Powinni Państwo o tym rozmawiać, poznawać siebie i szukać kompromisów w ewentualnych spornych tematach.
Pozdrawiam B.K.

Witam,

Nie można planować przyszłości swojemu dziecku, a raczej wzbudzać zainteresowanie i motywować do różnych wyborów. Proponowałabym porozmawiać o Pana wątpliwościach z tą osobą. Powiedzieć o swoim niepokoju wobec tak kategorycznych stwierdzeń.
Wnioskowanie na podstawie tylko tego stwierdzenia, czy będzie to relacja problematyczna w przyszłości, byłoby krzywdzące. Raczej zachęcałabym do obserwowania jak Panu jest w relacji z tą osobą, czy jej poglądy w innych sprawach i sytuacjach są również dość kategoryczne i usztywnione. Za każdym razem radziłabym również dzielić się swoimi wątpliwościami.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

Szanowny Panie, dopóki osoba o której Pan pisał nie doświadczyła macierzyństwa, to opowiadanie o tym jak będzie w przyszłości jest tylko fantazjowaniem. Oczywiście sposób w jaki opisywana dziewczyna widzi tę przyszłość może być prognostykiem tego jak może chcieć realizować swoją wizję, jednakże podejmowanie jakichkolwiek decyzji o przyszłości na podstawie " co by było gdyby" nie jest najlepszym pomysłem. Dodatkowo warto szczerze z nią porozmawiać o swoich wątpliwościach i odczuciach, gdyż jak można wywnioskować z Pana wiadomości znacząco to Pana poruszyło.

Witam,

Proszę poważnie porozmawiać z partnerką, gdyż takie podejście rzeczywiście może zaburzać relacje, zarówno między dzieckiem a rodzicem, jak i między rodzinami/opiekunami.

Pozdrawiam