Planowanie zabiegu kardiowersji elektrycznej a zażywanie leków przeciwzakrzepowych

1 lipca mam planowy zabieg kardiowersji elektrycznej.Czy w związku z tym należy do końca brać leki p.krzepliwe - zylt , waryfarynę, acard ? Ewentualnie kiedy przerwać zażywanie i jakich leków? Do tej pory wskaźnik INR miałe w granicach 2-3.Pozdrawiam Wojciech S.

Warfaryna po to właśnie jest Panu zalecona aby móc bezpiecznie przeprowadzić kardiowersję. W żadnym przypadku nie należy jej odstawiać. Przed zabiegiem musi mieć Pan cztery kolejne, cotygodniowe wyniki INR powyżej 2.
Acard i Zylt zapewne są przypisane z innych wskazań np. po plastyce naczyń wieńcowych lub po zawale. Również nie należy ich odstawiać aczkolwiek należy skonsultować z kardiologiem prowadzącym jak długo musi Pan przyjmować wszystkie 3 preparaty.