Planowanie założenia aparatu stałego a pęknięcie górnej dwójki

Witam, nie mieszkam w Polsce. Planowałam jednak w Polsce założenie aparatu stałego(mam stłoczone zęby w dolnym łuku zębowym oraz wystające dwójki). Niestety w dniu wczorajszym pękła mi górna dwójka (po leczeniu kanałowym) poniżej lini dziąsła. Ząb "trzyma się" jednak się chwieje. Nie chciałabym decydować się na usuwanie i implant przed konsultacją z ortodontą jednak wizytę mam umówioną dopiero za dwa tygodnie. Jakie są opcje leczenia? Czy nosząc aparat można zamaskować jakoś ubytek po zębie?

Witam
Najprawdopodobniej doszlo juz do wtornego zakazenia kanalu wiec jezeli dentysta zakwalifikuje zab do odbudowy bedzie trzeba powtorzyc leczenie kanalowe.
W zaleznosci jakie ortodonta zaplanuje leczenie dla Pani, moze zdecydowac o ortodontycznym wysunieciu zeba z zebodolu aby umozliwic odbudowe zeba korona protetyczna. Na razie prosze poszukac pomocy u dentysty w miejscu zamieszkania, zalozyc opatrunek i poczekac na konsultacje ortodontyczna.
Pozdrawiam

Niestety bez badania wewnątrzustnego oraz RTG nie jestem w stanie Pani udzielić konkretnej odpowiedzi na podstawie powyższego opisu. Konieczna wizyta w gabinecie stomatologicznym.