Planowany zabieg przy przepuklinie brzusznej

W chwili obecnej mam dużą przepuklinę brzuszną Chirurg stwierdził jednak, że otwór jest wąski 1. Jakie ma to znaczenie jeżeli chodzi o planowany zabieg 2. Początkowo miałem małe trójkątne wybrzuszenie. Czy istnieje taka możliwość, że początkowo był to rozstęp mięśni prostych brzucha a później powstała przepuklina ?

Nie mogę odpowiedzięć bez badania na odległość W-wa-Poznań! PROSZĘ OMÓWIĆ SZCZEGÓŁOWO SPRAWĘ Z CHIRURGIEM !!! Przyczyn może być wiele. Ważny jest stan obecny,którego ja nie jestem w stanie zbadać na odległość!!! zż