Planuję ciążę - jak ustalić dni płodne?

Witam,
mam 28 lat i planuję zajść w ciążę, lecz mam problem z określeniem dni płodnych, mój cykl to 26 dni, w którym 5 dni to miesiączka i zauważyłam właśnie w trakcie miesiączki, że pojawia mi się śluz rozciągliwy, przypominający właśnie kurze białko.
Czy możliwe jest, by dość często w trakcie miesiączki pojawiał się taki śluz i czy to jest śluz płodny?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Mało prawdopodobne, aby obserwowana podczas miesiączki wydzielina była śluzem płodnym. Przy prawidłowych, regularnych cyklach w czasie krwawienia miesięcznego nie jest możliwa owulacja. Wiarygodnym wskaźnikiem występowania owulacji są testy owulacyjne dostępne w aptekach. Testy te rejestrują charakterystyczne dla dni płodnych zmiany hormonalne. Badania, w zależności od rodzaju testu, wykonuje się ze śliny lub moczu.